Seurat

 

 

Talviseuroja 2024
19.¹⁾-21.1. Lappeenranta (Pauli Nuutinen, Seppo Parviainen)
27.-29.1. Heikinsuo (Raimo Haimilahti, Reino Haimilahti)
27-28.1 Padasjoki (Timo Hämäläinen, Seppo Karhu)
2.2.¹⁾³⁾ Jyväskylä (Ilkka Salomaa, Seppo Parviainen)
3.-4.2. Jämsä (Ilkka Salomaa, Seppo Parviainen)
2.¹⁾-4.2. Teuva (Timo Hämäläinen, Reino Haimilahti)
3.-4.2. Oulainen (Raimo Haimilahti, Tatu Helvilä)
9.¹⁾-11.2. Tampere (Pauli Nuutinen, Timo Hämäläinen)
10.-11.2. Mikkeli (Ilkka Salomaa, Veli-Matti Koskimaa)
16.¹⁾-18.2. Turku (Ilkka Salomaa, Seppo Karhu)
24.-25.2. Hämeenlinna (Pauli Nuutinen, Unto Rantanen)
25.2. Pori (Raimo Haimilahti, Veli-Matti Koskimaa)

Kevätseuroja 2024
8.¹⁾-10.3. Lahti (Raimo Haimilahti, Anssi Sorsa)
23.-24.3. Heinola (Pauli Nuutinen, Jukka Niemi)
23.-24.3. Pihtipudas (Veli-Matti Koskimaa, Timo Reunamo)
28.¹⁾-30.3. Joensuu (Reino Haimilahti, Tuomo Liuksiala)
31.3.-1.4. Eno (Reino Haimilahti, Tuomo Liuksiala)
29.3.¹⁾-1.4.²⁾ Heikinsuo (Risto Laukkanen, Janne Laakkonen)
28.3.¹⁾-1.4. Karigasniemi, Utsjoki, Polmak, Nuorgam
(Veli-Matti Koskimaa, Anssi Sorsa)
29.-30.3. Oulainen (Timo Hämäläinen, Rainer Järvinen)
30.3.-1.4. Teuva (Atte Väänänen, Erik Peltomaa)
31.3.-1.4. Oulu (Timo Hämäläinen, Rainer Järvinen)
31.3.-1.4. Padasjoki (Raimo Haimilahti, Ilkka Salomaa)
5.4.¹⁾ Kuopio (Tuomo Liuksiala, Atte Väänänen)
6.-7.4. Keitele (Tuomo Liuksiala, Atte Väänänen)
6.-7.4. Lammi (Tatu Helvilä, Jalo Toivonen)
12.4.¹⁾³⁾ Jyväskylä (Seppo Karhu, Pauli Nuutinen)
13.-14.4. Jämsä (Seppo Karhu, Pauli Nuutinen)
12.¹⁾-14.4. Lappeenranta (Jalo Toivonen, Atte Väänänen)
19.¹⁾-21.4. Tampere (Ilkka Salomaa, Tuomo Liuksiala)
20.4.²⁾ Nurmes (Reino Haimilahti, Timo Hämäläinen)
20.¹⁾-21.4. Lieksa (Reino Haimilahti, Timo Hämäläinen)
21.4. Imatra (Tatu Helvilä, Janne Laakkonen)
26.¹⁾-28.4. Turku (Raimo Haimilahti, Jalo Toivonen)
27.-29.4. Mikkeli (Seppo Karhu, Tatu Helvilä)
3.¹⁾-5.5. Helsinki (Seppo Parviainen, Reino Haimilahti)
3.¹⁾-5.5.²⁾ Pietarsaari (Seppo Karhu, Veli-Matti Koskimaa)
4.-5.5 Sastamala (Unto Rantanen, Erik Peltomaa)
11.-12.5. Kotka (Pauli Nuutinen, Tatu Helvilä)
11.-12.5. Pori (Risto Laukkanen, Jukka Niemi)
25.-26.5. Hämeenlinna (Timo Reunamo, Janne Laakkonen)
25.5. Multia (Timo Hämäläinen, Ilkka Salomaa)
26.5. Ähtäri (Timo Hämäläinen, Ilkka Salomaa)
8.-9.²⁾ 6. Nousiainen (Anssi Sorsa, Risto Laukkanen)

¹⁾ Vain iltaseurat
²⁾ Vain päiväseurat
³⁾ Jyväskylän kristillisessä opistossa (Sulkulantie 28)

Kiirunan kirkossa (ajat Suomen aikaa)
Perjantaina 17.5. klo 19
Lauantaina 18.5. klo 13 ja 19
Sunnuntaina 19.5. klo 14 ja 19
Maanantaina 20.5 klo 12 ja 18

Juhannusseurat ovat 21.-24.6. kesäkuuta Esikoislestadiolaiset ry:n rukoushuoneella, Tapparakatu 20.

Seura-ajat:

Juhannusaattona 21.6. seurat klo 18, nuortenilta iltaseurojen jälkeen
Juhannuspäivänä 22.6. seurat klo 12 ja 18, nuortenilta iltaseurojen jälkeen
Sunnuntaina 23.6. seurat klo 12 ja 17 (ehtoollisseurat)
Maanantaina 24.6. seurat klo 12 ja 18